STA25SLM, Ø25, Slim style Signal Tower Light, LED Tower Light, Signal Tower, Stack Light-Qlight
ENG
  • Products
  • About Us
  • Customer Support
  • News & Event
  • Contact Us
0 Result
STA25SLM
STA Series Copied to clipboard
STA25SLM
Ø25mm Slim LED Tower Lights
IP44-30℃ ~ +50℃NPN-Transistor TypePNP-Transistor Type
  • Voltage
    DC:12V,24VAC:110V,220V
  • Dimension
    Diameter : Ø25mm Height : 368-488
  • Materials
    Lens-AS Housing-Al
  • Protection rating
    IP44
  • Certificate
※ Please refer to technical information page for detailed specification including measurement.
(PDF Viewer, PDF Download, Auto-CAD)
  • Product Feature
  • Product Specifications
  • Download
  • Accessories
  • Related Products
Product Feature
  • Ø25mm direct mount tower lights
  • Aesthetically pleasing design with aluminum housing
  • Excellent visibility by using a high brightness LED with a special diffusion lens
  • Ambient operating temperature : -30°C to +50°C
Product Specifications
Model numberLayerVoltageCertificatesWeightColor
STA25SLM
Steady
1DC12V
DC24V
AC110V
AC220V
0.19kg R-Red
2DC12V
DC24V
AC110V
AC220V
0.21kg R-Red
 G-Green
3DC12V
0.23kg R-Red
A-Amber
 G-Green
4DC12V
0.24kg R-Red
A-Amber
 B-Blue
5DC12V
0.26kg R-Red
 B-Blue
 W-White
※ CE Compliant: DC24V, UL Listed: DC24V
Light source current(based on 1 layer)
Voltage
DC12V
Light source current(1 layer)
70mA
35mA
25mA
20mA