QT70ML-BZ
QT Series Copied to clipboard
QT70ML-BZ
Ø70mm Modular
LED Tower Lights with Buzzer
Max.90dB
IP54-30℃ ~ +50℃Buzzer90dBNPN-Transistor TypePNP-Transistor Type
  • Product Feature
    Зуммер с регулируемой громкостью (Max. 90dB at 1m)
  • Voltage
    DC:12V,24VAC:110V,220V
  • Dimension
    Diameter : Ø70mm Height : 98-322
  • Materials
    Линза-PC Корпус-PC
  • Protection rating
    IP54
  • Certificate
※ Please refer to technical information page for detailed specification including measurement.
(PDF Viewer, PDF Download, Auto-CAD)
  • Product Feature
  • Product Specifications
  • Download
  • Accessories
  • Related Products
  • Consist of LED module, base module and buzzer module
  • Buzzer modules position can be chosen freely
  • Can select from a variety of LED light functions
  • Material : Lens-PC, Housing-PC
  • Ambient operating temperature : -30°C to +50°C
  • Protection rating : IP54
Product Specifications
Model numberLayerVoltageCertificatesWeightColor
QT70ML-BZ
QT70MLF-BZ
(Max. 90dB)
1DC12V
DC24V
AC110V
AC220V
0.26kg
0.26kg
0.27kg
0.27kg
 R-Red
2DC12V
DC24V
AC110V
AC220V
0.34kg
0.34kg
0.35kg
0.35kg
 R-Red
 G-Green
3DC12V
0.42kg
0.42kg
0.43kg
0.43kg
A-Amber
 G-Green
4DC12V
0.49kg
0.49kg
0.50kg
0.50kg
A-Amber
 B-Blue
※ CE compliant: DC12V, DC24V
QT70ML : Steady Module   QT70MLF : Steady/Flashing Module
Base Module(BS)
Buzzer(BZ)
Light source/buzzer current(based on 1 layer)
Voltage
DC12V
DC24VAC110VAC220V
Light source current(1 layer)
120mA