QT50ML-BZ
QT Series Copied to clipboard
QT50ML-BZ
Ø50mm Built-in Buzzer Modular
LED Tower Lights
Max.90dB
IP54-30℃ ~ +50℃Buzzer90dBNPN-Transistor TypePNP-Transistor Type
  • Product Feature
    Зуммер с регулируемой громкостью (Max. 90dB at 1m)
  • Voltage
    DC:12V,24VAC:110V,220V
  • Dimension
    Diameter : Ø50mm Height : 83-247
  • Materials
    Линза-PC Корпус-PC
  • Protection rating
    IP54
  • Certificate
※ Please refer to technical information page for detailed specification including measurement.
(PDF Viewer, PDF Download, Auto-CAD)
  • Product Feature
  • Product Specifications
  • Download
  • Accessories
  • Related Products
  • Product that consist of LED module, base module, Buzzer module
  • Buzzer modules position can be chosen freely
  • Can select from a variety of LED light functions
  • Material : Lens-PC, Housing-PC
  • Ambient operating temperature : -30°C to +50°C
  • Protection rating : IP54
Product Specifications
Model numberLayerVoltageCertificatesWeightColor
QT50ML-BZ
QT50MLF-BZ
(Max. 90dB)
1DC12V
DC24V
AC110V
AC220V
0.17kg
0.17kg
0.18kg
0.18kg
 R-Red
2DC12V
DC24V
AC110V
AC220V
0.21kg
0.21kg
0.22kg
0.22kg
 R-Red
 G-Green
3DC12V
0.25kg
0.25kg
0.26kg
0.26kg
A-Amber
 G-Green
4DC12V
0.30kg
0.30kg
0.31kg
0.31kg
A-Amber
 B-Blue
※ CE compliant: DC12V, DC24V, AC220V
QT50ML : Steady Module   QT50MLF : Steady/Flashing Module
Base Module(BS)
Buzzer(BZ)
Light source/buzzer current(based on 1 layer)
Voltage
DC12V
DC24VAC110VAC220V
Light source current(1 layer)
100mA