STA45SLMP
STA Series Copied to clipboard
STA45SLMP
Ø45mm Slim LED Tower Lights
Max.90dB
IP23IP44-30℃ ~ +50℃Buzzer90dBNPN-Transistor TypePNP-Transistor Type
  • Product Feature
    Volume de campainha do tipo fixo (Max. 90dB at 1m) : disponível opcionalmente
  • Voltage
    DC:12V,24V
  • Dimension
    Diameter : Ø45mm Height : 398-568
  • Materials
    Lente-Acryl Lente interior-AS Estrutura-Al
  • Protection rating
    IP44 (Standard)IP23 (Buzzer type)
  • Certificate
※ Please refer to technical information page for detailed specification including measurement.
(PDF Viewer, PDF Download, Auto-CAD)
  • Product Feature
  • Product Specifications
  • Download
  • Accessories
  • Related Products
  • Ø45mm pole mount tower lights
  • Aluminum housing displays a unique metallic luster that defines a high class product
  • Excellent visibility by using a high brightness LED with a special diffusion lens
  • Built-in buzzer available (Volume : Max. 90dB at 1m)
  • Materials : Lens-Acrylic, Filter lens -AS, Housing-Al, Pole-Al
  • Ambient operating temperature : -30°C to +50°C
  • Protection rating : Standard type-IP44, Built-in buzzer type-IP23
  • Certificates : CE Compliant, UL Listed
Product Specifications
Model numberLayerVoltageCertificatesWeightColor
STA45SLMP
Steady
STA45SLMP-BZ
Steady/ w built-in buzzer
1DC12V
DC24V
0.56kg R-Red
2DC12V
DC24V
0.60kg R-Red
 G-Green
3DC12V
0.64kg R-Red
A-Amber
 G-Green
4DC12V
0.69kg R-Red
A-Amber
 B-Blue
5DC12V
0.74kg R-Red
 B-Blue
 W-White
※ CE Compliant: DC24V, UL Listed: DC24V
Light source/buzzer current(based on 1 layer)
Voltage
DC12V
Light source current(1 layer)
100mA
50mA