S150ULR-FT
S Series (Ø150-180) Copied to clipboard
S150ULR-FT
Ø150mm LED Revolving Warning Light Max.90dB
LED Revolving TypeIP44-20℃ ~ +50℃Buzzer90dB
  • Product Feature
    Volume de campainha do tipo fixo (Max. 90dB at 1m) : disponível opcionalmente
  • Voltage
    DC:12V,24VAC:110V,220V
  • Dimension
    Lens Diameter : Ø150(Approx.) Height : 196
  • Materials
    Lente-PC Estrutura-ABS
  • Protection rating
    IP44
※ Please refer to technical information page for detailed specification including measurement.
(PDF Viewer, PDF Download, Auto-CAD)
  • Product Feature
  • Product Specifications
  • Download
  • Related Products
  • Special power transmission system which allows low noise and less wear
  • Mounting bracket allows convenient installation in case of XXX-FT type
  • Built-in buzzer available (Volume : Max. 90dB at 1m)
  • Revolving speed : 120-140RPM
  • Materials : Lens - PC, Housing - ABS, Reflector - Heat resistant ABS, Mounting bracket - STS316L
  • Ambient operating temperature : -20°C to +50°C