QAP100H-N
QAP/ADH Series Copied to clipboard
QAP100H-N
Electric Horn, Wall Mount Type
Max.100dB
IP65-25℃ ~ +50℃Horn100dBNPN-Transistor TypeRoHS
  • Voltage
    DC:12V-24VAC:110V-220V
  • Dimension
    Diameter : Ø97mm Height : 137 Depth : 109
  • Materials
    ABS
  • Protection rating
    IP65
  • Certificate
※ Please refer to technical information page for detailed specification including measurement.
(PDF Viewer, PDF Download, Auto-CAD)
  • Product Feature
  • Product Specifications
  • Download
  • Related Products
Product Feature
  • Volume control and tone selector switches are installed inside the unit
  • This product has 30 Built-in sounds via binary input mode or bit input mode
  • Materials : Housing-ABS, Resonance chamber-ABS
  • Ambient operating temperature : -25°C to +50°C
  • Protection rating : IP65
  • Compliant with RoHS directive
Product Specifications
Model numberVoltageCurrentBuilt-in Sound and dBCertificatesWeight
QAP100H-NDC12V-24VMax.850mA
· Bit Input : 5Ch
· Binary Input : 30Ch
· Built-in sounds : Max.100dB(Based on WA-Ch4)
0.60kg
AC110V-220VMax.175mA
0.63kg
※ DC type model has a free-voltage range of 12V-30V.
※ AC type model has a free-voltage range of 100V-240V.