ST45L-ETN
ST-ETN Series Copied to clipboard
ST45L-ETN
Ø45mm Ethernet LED Tower Lights
Max.90dB
LED Steady/Flashing TypeIP23-30℃ ~ +50℃Buzzer90dBSpeaker85dB
  • Product Feature
    Buzzer sounds (Max.90dB at 1m) Warning sounds (Max.85dB at 1m)
  • Voltage
    DC:12V,24VAC:110V,220V
  • Dimension
    Diameter : Ø45mm Height : 458-618
  • Materials
    Lens-AS Housing-ABS
  • Protection rating
    IP23
  • Certificate
※ Please refer to technical information page for detailed specification including measurement.
(PDF Viewer, PDF Download, Auto-CAD)
  • Product Feature
  • Product Specifications
  • Download
  • Accessories
  • Related Products
Features
  • Ideal solution for building smart factories with state of the art technology
  • LED signal tower light is an IOT product that can be controlled remotely.
Main characteristics
  • Provides MS Runtime libraries for developers to utilize in various PC applications
  • Possible remote monitoring and controlling of equipment by PC application
  • LED signal tower light controlled by PC application program though the network
  • LED Module Standard Operation : 2 layers will operate at the same time
  • Ethernet cable and power cable are provided with the product
  • Communication speed : 10M/ half duplex method
Wiring Instructions
  • Apply properly rated voltage through the POWER CABLE
  • Connect the RJ45 connector of the UTP cable into the PC’s Ethernet port or router
  • External power line : UL1015 AWG18(0.75sq)×2C 400mm